REKLAMA

Pasjans Klondike

Zasady gry:

Pasjans Klondike to najbardziej znana na całym świecie odmiana pasjansa. Jego zasady nie są zbyt skomplikowane, a prawdopodobieństwo ułożenia dość wysokie. Celem gry jest ułożenie wszystkich kart z talii na czterech polach bazowych znajdujących się u góry ekranu. Każdy stos musi zawierać karty w innym kolorze ułożone kolejności od Asa do Króla.

Na początku gry część z kart znajduje się w siedmiu kolumnach roboczych. Odkryte karty z tych kolumn możemy odkładać na polach bazowych lub przesuwać miedzy kolumnami stosując zasadę przemienności kolorów (czarna na czerwoną lub odwrotnie). Należy również pamiętać by przekładaną kartę położyć na karcie o jeden stopień wyższej. Między kolumnami dozwolone jest również jednoczesne przesuwanie kilku odkrytych kart. Muszą one jednak być ułożone w poprawnej kolejności przemiennie kolorami. Na pustym polu kolumny możemy położyć Króla lub sekwencję kart z Królem na spodzie.

W grze wykorzystujemy również zakryte karty ze górnego stosu. Wystarczy na niego kliknąć by odkryć kolejna kartę. Karty te możemy przeglądać wielokrotnie.