REKLAMA

Pasjans pająk

Zasady gry:

Pasjans pająk należy do jednych z najbardziej rozpoznawalnych gier karcianych. Jego zasady są niezwykle prosta, a możliwość wyboru poziomu trudności gry sprawia, że sięgają po niego zarówno początkujący jak i nieco bardziej zaawansowani gracze. O poziomie trudności gry decyduje ilość kolorów kart użytych w rozgrywce, którą możemy wybrać na początku zabawy. Pasjans o najwyższym poziomie trudności korzysta z 2 pełnych talii kart.

Pasjanse tego rodzaju polegają na ułożeniu wszystkich kart w 8 uporządkowanych kolumnach. Jeśli kolumna będzie kompletna ( zawierała karty w jednym kolorze ułożone w kolejności od króla do asa) to zostanie ona zdjęta ze stołu.

Karty możemy przekładać między kolumnami roboczymi. Musimy tylko pamiętać aby przesuwaną kartę położyć na karcie o jeden stopień wyższej. Między kolumnami można również przenosić jednorazowo po kilka kart. Muszą to być jednak karty w jednym kolorze ułożone malejąco. Na puste pole po kolumnie możemy położyć dowolną kartę lub ich uporządkowaną sekwencję. Gdy zabraknie nam ruchu trzeba skorzystać z dodatkowych kart widocznych na dole ekranu. Pasjans pająk jest ukończony gdy na stole nie pozostanie żadna karta.