REKLAMA

Baśnie z 1001 nocy

Zasady gry:

Już teraz zagraj w Baśnie z 1001 Nocy, aby poznać niesamowite opowieści opowiadane przez piękną Szeherezadę. Pustynia arabska pełna jest wspaniałych skarbów, odkryj ich tajemnice dzięki swoim umiejętnością. Gra składa się z kilku poziomów, a w zasadzie opowieści, podzielonych na rozdziały. Kolejne baśnie jakie poznasz to:

  • Opowieść o Ali Babie i czterdziestu rozbójnikach
  • Opowieść o Lampie Alladyna
  • Opowieść o Rybaku i Dżinie
  • Opowieść o Alim Shar i niewolnicy Zumurrud
  • Opowieść o Sindbadzie Żeglarzu
  • Opowieść o Śpiącym królu

W każdym rozdziale gry Baśnie z 1001 Nocy, musisz zebrać wszystkie elementy artefaktu widocznego w lewym górnym rogu. Dopasuj do siebie, minimum trzy identyczne przedmioty, aby te zniknęły. To spowoduje, że części magicznego artefaktu przesuną się w dół i w końcu wypadną poza planszę. Na etapach kończących opowieść, musisz odkryć obrazek przedstawiający całą baśń. W tym celu wyczyść wszystkie elementy tła.

Podczas grania w Baśnie z 1001 Nocy korzystaj z magicznej kuli. Naładuj ją, a następnie wykorzystaj jej moc, klikając na niej, aby usunąć losowe elementy układanki. Ładowanie kuli jest bardzo proste, wystarczy, że ułożysz w linii przynajmniej cztery identyczne przedmioty. Na przejście każdego etapu masz ograniczony czas. Upływający czas zobrazowany jest za pomocą lampy oliwnej. Na dalszych poziomach gry, spotkasz zablokowane przedmioty. Aby usunąć łańcuchy, musisz taki przedmiot połączyć z innymi. Na dole ekranu znajdziesz przydatne artefakty z opowieści, takie jak bomba, błyskawica, srebrny księżyc oraz klepsydra. Każdy z nich ma specjalną moc. Szczegóły ukryte są pod znakiem zapytania.