Komputerowe gry logiczne

Dzieci uwielbiają spędzać czas przy grach komputerowych. Niektórzy powiedzieliby może, że marnować czas, ale to nieprawda. Żadna przyjemna, dająca radość i zapewniająca wypoczynek rozrywka nie jest marnowaniem czasu. Bo przecież to jest ważne, aby wypoczywać i bardzo dobrze się bawić. Ten czas nie jest zmarnowany, to inwestycja w siebie. Nawet jednak najbardziej krytyczna osoba nie widziałaby czegoś, co jest marnowaniem czasu, jeśli te gry, przy których dziecko spędza swój czas są to gry logiczne, bo przecież zajmując się nimi ćwiczy ono jednocześnie swoje zdolności intelektualne.

granie w gry komputerowe

Dziecka nie trzeba do nich namawiać, nie tylko że lubi ono grać, to jeszcze nie brakuje mu naturalnej potrzeby, aby swój umysł rozwijać. Jest w dziecku także chęć sprawdzania się i pęd do bicia rekordów. W grze logicznej polega to na tym z reguły, że przechodzi się na coraz to dalsze etapy. A to że jednocześnie rozwija te zdolności i dobrze się przy tym bawi, to jeszcze lepiej. Już raczej dorosłych należy namawiać, aby zagrali w gry logiczne, szczególnie jeśli na co dzień nie pracują przy czymś, co wymaga utrzymywania zdolności intelektualnych na stale wysokim poziomie. O zdolności umysłowe należy dbać, bo inaczej ich poziom się obniża. Dlatego zamiast krytykować dziecko, że gra w różne gry, warto zapytać je, jakie ciekawe gry logiczne może polecić i spróbować zagrać.

Oczywiście w celu utrzymywania bystrego umysłu można także grać w tradycyjne planszowe szachy, jak ma się z kim, rozwiązywać krzyżówki i inne szarady. Warto jednak od czasu do czasu zajrzeć do internetu, znaleźć gry online i wybrać tam grę logiczną dla siebie. To o wiele bardziej ciekawy sposób rozwijania swojego intelektu niż te tradycyjne. Będzie to jednocześnie i przyjemnie, i pożytecznie spędzony czas. Z gier, jakimi warto zainteresować się na początek, warto polecić mahjong i pasjans oraz inne gry karciane. Zasady karcianych się zazwyczaj zna. Co do mahjonga, to są one bardzo proste. Gra jednak łatwa nie jest, więc powinna się spodobać.