REKLAMA

Pasjans Klondike

Zasady gry:

Pasjans Klondike to najbardziej znana na całym świecie odmiana pasjansa. Jego zasady nie są zbyt skomplikowane, a prawdopodobieństwo ułożenia dość wysokie. Celem gry jest ułożenie wszystkich kart z talii na czterech polach bazowych znajdujących się u góry ekranu. Każdy stos bazowy musi zawierać karty w kolorze, ułożone kolejności od Asa do Króla.

Na początku gry, część z kart znajduje się w siedmiu kolumnach roboczych. Odkryte karty z tych kolumn możemy odkładać na polach bazowych lub przenosić między kolumnami . Musimy jednak pamiętać, by kartę przesuwana do innej kolumny, położyć na karcie o jeden stopień wyższej, stosując jednocześnie zasadę przemienności kolorów (czarna na czerwoną lub odwrotnie). Między kolumnami dozwolone jest również jednoczesne przesuwanie kilku odkrytych kart. Muszą być one, ułożone malejąco, naprzemiennie kolorami. Na pustym polu kolumny możemy położyć Króla lub sekwencję kart z Królem na spodzie.

W grze Pasjans Klondike wykorzystujemy również zakryte karty ze stosu rezerwowego. Wystarczy na niego kliknąć, by odkryć kolejne karty. W zależności od wybranego na samym początku, wariantu gry, odkryjemy jedną lub trzy karty. Karty te możemy przeglądać wielokrotnie.