REKLAMA

Pasjans Skorpion

Zasady gry:

Pasjans Skorpion jest grą karcianą w której używa się jednej takli kart. Na samym początku, wszystkie karty rozkłada się w ośmiu stosach. Pierwszy stos, zawiera trzy zakryte karty. Są to karty zapasowe, które należy rozdać w dogodnym momencie gry. Pozostałe stosy zawierają po siedem kart. W czterech stosach, część kart jest zakryta.

Celem gry jest uporządkowanie wszystkich kart, czyli utworzenie czterech kompletnych stosów. Kompletny stos musi zawierać karty w kolorze, ułożone malejąco, od króla do asa. Aby osiągnąć cel, należy odpowiednio przekładać karty między stosami. Między stosami można przekładać pojedyncze karty lub dowolne grupy kart. Przekładaną kartę lub grupę, należy położyć na karcie tego samego koloru o jeden stopień wyższej. Na pustym miejscu można położyć wyłącznie króla lub ciąg kart z królem na spodzie.

Aby ukończyć grę Pasjans Skorpion, należy odkryć i wykorzystać do budowy stosów końcowych, wszystkie zakryte karty. Trzeba również rozdać trzy karty rezerwowe, ułożone w pierwszym stosie. Karty zapasowe są rozdawane do trzech pierwszych stosów od lewej.