REKLAMA

Podwójny Klondike

Zasady gry:

Sekret Podwójnego Klondike to rozbudowana wersja najbardziej popularnego pasjansa, która może pozytywnie zaskoczyć wielu graczy. W tej odmianie pasjansa, wszystkie karty biorące udział w grze, należy ułożyć nie w czterech, ale w ośmiu uporządkowanych stosach dla których zarezerwowano miejsce w górnej części ekranu. Karty w stosach końcowych należy układać rosnąco, zaczynając od asów, a kończąc na królach. Dla każdego koloru przeznaczono po dwa stosy.

Karty w dolnych kolumnach roboczych trzeba układać malejąco oraz naprzemiennie kolorami (czarna-czerwona-czarna lub odwrotnie). Karty między kolumnami można przenosić pojedynczo lub w uporządkowanych grupach. Karty które pasują, warto jak najszybciej przenosić do stosów końcowych.

W każdym momencie gry można sięgnąć po karty dodatkowe ułożone w stosie po lewej. Karty te można przetasować wiele razy. Pusta kolumna może przyjąć tylko króla lub ciąg kart oparty na królu. Pasjans Sekret Podwójnego Klondike jest ukończony, gdy wszystkie karty z dwóch talii, są ułożone w ośmiu stosach końcowych.