Szeroki wybór gier logicznych

Wirtualne gry logiczne cieszą się niezwykle dużą popularnością zwłaszcza wśród osób lubiących rozrywkę, która wymaga od nich nieco myślenia. Nie każdy odnajduje się w świecie wirtualnych bijatyk, czy też wyścigów samochodowych. Można po nie sięgnąć będąc niemal w każdym miejscu, gdzie jest dostęp do Internetu. Istnieje możliwość zainstalowania gier logicznych zarówno na komputerze, jak i tablecie i smartfonie. Do gier logicznych możemy zaliczyć zarówno szachy wymagające umiejętności strategicznego myślenia, jak i gry słowne rozwijające zdolności językowe, a także gry typu mahjong kształtujące spostrzegawczość.

gra logiczna na telefonie

Obecnie coraz większą popularnością cieszą cię gry logiczne z fabułą. Wybór tego typu gier na rynku jest naprawdę ogromny i każdy z pewnością jest wstanie znaleźć coś dla siebie. Warto również dzieci zainteresować tego typu rozwijającymi grami, gdyż wybór dla najmłodszych również jest szeroki. Nie można zapomnieć, że ta kategoria gier nadaje się zarówno dla osób, które lubią grać samotnie, jak i tych ceniących rywalizację. Godną polecenia grą zwłaszcza dla dzieci jest Lego Alpha Team, aczkolwiek wielu dorosłych również chętnie po nią sięga. Celem rozgrywki jest doprowadzenie do celu biegnących ludzików za pomocą płytek akcyjnych (w lewo, w prawo itp.), które należy rozłożyć na ich trasie.

Kolejną grą logiczną, która nieprzerwanie cieszy się popularnością już od 1993 roku jest The Incredible Machine. Gra polega na takim ułożeniu elementów machiny, aby przy pomocy praw fizyki osiągnąć określony na danym poziomie cel. Oczywiście nadal nieprzerwanie królem gier wymagających myślenia są szachy. Szeroki wybór gier logicznych sprawia, że nawet zwykłe szachy mogą stać wciągającą przygodą. Takim przykładem są szachy osadzone w świecie fantasy, czyli Battle vs. Chess. Tutaj oko gracza na pewno zachwycą niezwykłe animacje walki, a także tradycyjne figury szachowe zastąpione na animowane postacie władające magią. Obecnie rynek gier logicznych nasycony jest wieloma wartościowymi produktami. Zarówno fan prostych gier, jak i zaawansowanych grafik i animacji z pewnością znajdzie coś dla siebie.