Wciągające gry kulki

Gra wcale nie musi być skomplikowana, aby wciągała. To właśnie przy tych prostych grach spędza się czasami najwięcej czasu. Chodzi o uzyskanie jak najlepszego rezultatu, a jeśli się nie powiedzie, to próbuje się drugi i trzeci raz. Każdy, kto choć raz zagrał w grę polegającą na strzelaniu do kolorowych kulek lub pęcherzyków z pewnością przyzna, że choć to proste, to bardzo ekscytujące, a więc i wciągające zajęcie.

Gry takie uwielbiają zarówno dzieci jak i dorośli. Ich popularność wynika z tego, że zagrać w nie można w każdej wolnej chwili ,a na rozgrywkę nie potrzeba zbyt wiele czasu. Zasady gier polegających na strzelaniu do kulek są niezwykle proste. Wystarczy dobrze wycelować i wystrzelić kolorową kulkę używając do tego myszki komputerowej. Ustawia je się tak, aby minimum trzy kulki tego samego koloru znalazły się obok siebie, wtedy znikają z planszy. W miarę upływu czasu gra staje się coraz trudniejsza, a kulek nieustannie przybywa, dlatego gracz musi wykazać się znakomitym refleksem i opanowaniem. Są różne odmiany gier w kulki , posiadające mniejsze lub większe modyfikacje, ale zazwyczaj cel gry pozostaje ten sam. Kulki mają różne kolory. Ale nie tylko to sprawia, że gra jest bardzo barwna. Twórcy kolejnych takich gier wymyślają coraz to inną atrakcyjną grafikę, a czasami elementy, które się zestawia ze sobą są bardzo ciekawe graficznie.

Istnieje jeszcze inna odmiana gier z kulkami polegająca na układaniu w jednej linii minimum pięciu kulek tego samego rodzaju. Rozmiar planszy jest tu znacznie ograniczony. Za każdym razem, gdy wykonamy ruch, który nie będzie wiązał się ze zniknięciem 5 kulek pojawiają się nowe na planszy. Gra kończy się, kiedy już nie da się wykonać żadnego ruchu.

Wypróbujcie koniecznie nasze – gry kulki

kolorowe kulki