Gry logiczne dla każdego

Kiedy szuka się w Internecie jakiejś interesującej gry, tak by jak najprzyjemniej zapełnić sobie wolny czas, to często wybór pada na grę logiczną. To że wiąże się ona z wysiłkiem intelektualnym wcale nie oznacza, że nie ma przy tym dobrej zabawy. Jest wręcz przeciwnie, dla wielu osób to, że jest to rozrywka bardziej intelektualna, dodatkowo zwiększa poczucie zadowolenia z wygranej oraz z tego, jak się spędza czas. Gry logiczne to mimo wszystko dobra zabawa, choć jest w niej i element wysiłku umysłowego. By od razu sięgnąć po najlepsze tytuły warto podpowiedzieć, jakie gry logiczne są najbardziej godne polecenia. Jest ich naprawdę sporo. Poniżej zaprezentujemy trzy z nich. To tylko trzy gry, ale na tyle różnorodne, że każdą jedną z nich warto polubić, tym bardziej, że należą one do klasyki.

Grą numer jeden jest komputerowy mahjong. W opinii niektórych osób to najlepsza gra logiczna. Może to przesada tak twierdzić, w końcu inne gry logiczne też są niezłe, ale przyznać trzeba, że gra jest świetna. Klika się na dwie płytki z takim samym obrazkiem, aby zdjąć je z planszy. Taki opis to może za mało, aby zachęcić, ale warto tylko zacząć grać, aby się zorientować, jak bardzo gra ta wciąga.

puzzle i układanki

GRY LOGICZNE – KTÓRE KONIECZNIE MUSICIE WYPRÓBOWAĆ

Inna gra to klasyczne kulki. Układa się w rzędzie po minimum pięć kulek w jednakowym kolorze, dzięki czemu one znikają. Tutaj jak i w grze mahjong trzeba pomyśleć, aby udało się usunąć elementy z planszy. Obecnie na bazie klasycznej gry z kulkami powstały i inne gry logiczne, o podobnych zasadach. Gra w kulki wydaje się z początku łatwa, ale gdy kulek przybywa zadanie robi się coraz trudniejsze. Z tym że komuś, kto lubi intelektualną rozrywkę nie będzie to przeszkadzać. W tym przypadku takie wyzwanie zadziała wręcz motywująco.

Jest jeszcze pasjans. To grupa gier karcianych, jaką warto polecić każdemu. Tak samo, jak i inne gry logiczne wymaga tego, aby trochę przy nim pomyśleć. Odpowiednia strategia i odrobina cierpliwości pozwolą na ukończenie każdego pasjansa. Odmian pasjansa jest wiele, warto wypróbować wszystkie z nich, by znaleźć swojego ulubieńca i miło spędzić przy nim każdą wolną minutę.