REKLAMA

Pasjans Pająk Klasyczny

Zasady gry:

Oto Pasjans Pająk w klasycznej odsłonie, rozgrywany za pomocą bardzo ładnie i realnie wyglądających kart. Celem gry jest odpowiednie posortowanie i ułożenie, a tym samym zebranie z planszy wszystkich kart z dwóch talii. Aby tak się stało, musimy ułożyć osiem odpowiednio uporządkowanych sekwencji. Kompletna sekwencja zbudowana z 13 kart w kolorze, od króla do asa, zostanie przeniesiona na jedno z pól widocznych na górze planszy. Zapełnienie wszystkich pól, czyli ułożenie ośmiu sekwencji oznacza wygraną.

Na samym początku gry Pasjans Pająk Klasyczny musimy wybrać odpowiedni dla siebie poziom trudności. Do wyboru mamy trzy poziomy. Pierwszy poziom, czyli gra jednym kolorem jest najłatwiejszy, gra dwoma kolorami to poziom średni. Trzeci i najtrudniejszy poziom gry to gra czterema kolorami. Ten poziom zarezerwowany jest dla najbardziej cierpliwych graczy. Po wyborze odpowiedniego poziomu możemy przystąpić do właściwej gry.

Karty w kolumnach układamy malejąco, niezależnie od koloru. Między kolumnami przenosimy pojedyncze karty lub poprawnie zbudowane sekwencje, czyli karty w kolorze, ułożone malejąco. Podczas gry Pasjans Pająk Klasyczny, musimy rozdać wszystkie karty rezerwowe, ułożone w kilku stosach w lewym górnym rogu. Rozdajemy po jednej karcie dla każdej kolumny. Karty rezerwowe zostaną rozdane, gdy żadna z kolumn nie będzie pusta.